1. pl
  2. en

Strona w budowie :) prosimy o wyrozumiałość

Centrum Pieniądza NBP w Warszawie

Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie
18 stycznia 2025

Centrum Pieniądza NBP w Warszawie

Poniżej znajdziesz praktyczne informacje: Gdzie zaparkować samochód? W jakich godzinach czynne jest Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka? Ile zajmuje zwiedzanie?  Na te i na inne pytania znajdziesz odpowiedź poniżej.

Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka to nowoczesna instytucja edukacyjno-ekspozycyjna, łącząca tradycyjne eksponaty z interaktywnymi technologiami. W swoim zbiorze ma około 10 tysięcy eksponatów. Przez wielu zwanym również Muzeum Pieniądza mieści się w Warszawie przy ulicy Świętokrzyskiej 11/21. Oferuje szeroki program zajęć edukacyjnych, które ułatwiają zrozumienie zagadnień ekonomicznych.

 

Centrum powstało z inicjatywy tragicznie zmarłego prezesa NBP, Sławomira S. Skrzypka, który dążył do popularyzacji wiedzy ekonomicznej z wykorzystaniem multimediów.

Spis treści:

 

  1. Centrum Pieniądza NBP bilety

  2. Centrum Pieniądza NBP godziny otwarcia

  3. Centrum Pieniądza NBP parking

  4. Centrum Pieniądza NBP zwiedzanie

  5. Centrum Pieniądza NBP praktyczne informacje

  6. Centrum Pieniądza NBP czy warto odwiedzić?

  7. Centrum Pieniądza NBP jak dojechać?

  8. Centrum Pieniądza NBP zdjęcia

 

 

 

Centrum Pieniądza NBP bilety

 

Wstęp do Centrum Pieniądza NBP w Warszawie jest bezpłatny.

 

 

Centrum Pieniądza NBP  godziny otwarcia

 

Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypczaka jest czynne prawie codziennie oprócz poniedziałków,

a w pozostałe dni następująco:
 

wtorek - środa: godz. 10.00-18.00 

czwartek: godz. 10.00-20.00

piątek - niedziela: godz. 10.00-18.00

 

Aktualne godziny lepiej sprawdzić tutaj.

 

Ostatnie wejście jest 60 minut przed zamknięciem Centrum.

 

Centrum Pieniądza NBP Skarbiec
Centrum Pieniądza NBP Skarbiec
Centrum Pieniądza NBP Skarbiec
Centrum Pieniądza NBP Skarbiec
Centrum Pieniądza NBP Skarbiec
Centrum Pieniądza NBP Skarbiec

Interaktywne wystawy: centrum przygotowało liczne interaktywne stanowiska, które umożliwiają samodzielne przeprowadzanie eksperymentów i praktyczne zgłębianie tajników ekonomii. Na odwiedzających czekają także quizy wiedzy, a dla najmłodszych dodatkowo gry zręcznościowe.

 

Edukacyjne programy: Centrum prowadzi różnorodne zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które w przystępny sposób wyjaśniają złożone procesy ekonomiczne.

 

Zabezpieczenia banknotów: Poznasz nowoczesne technologie wykorzystywane do zabezpieczania banknotów przed fałszerstwem. Dowiesz się o znakach wodnych, nitkach zabezpieczających, mikrodrukach, elementach widocznych w świetle UV oraz innych ciekawych rozwiązaniach. 🙂

Podczas wizyty w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka można zwiedzić wiele interesujących ekspozycji i interaktywnych wystaw. Oto niektóre z nich:

 

Historia pieniądza: poznasz ewolucję środków płatniczych od starożytności po czasy współczesne, w tym monety, banknoty oraz inne formy pieniądza. Będziesz mieć również możliwość zobaczenia i podniesienia szwedzkiej monety o wadze prawie 20 kg, wykonanej w kształcie prostokątnej płyty.

 

Skarbiec: naszym zdaniem to jedna z najbardziej fascynujących atrakcji. Odwiedzający mogą wejść do repliki bankowego skarbca i zobaczyć, jak przechowywane są wartościowe przedmioty. Można poznać również, jak wyglądały sejfy w przeszłości, jak transportowano gotówkę, a także spróbują podnieść sztabkę złota ważącą około 12,5 kg.

Centrum Pieniądza NBP Parking

 

Centrum nie ma własnego wydzielonego parkingu. Samochód można zaparkować na pobliskich ulicach, ale jak to w centrum łatwo nie jest. 😊

 

 

Centrum Pieniądza NBP zwiedzanie

 

Na zwiedzanie warto zarezerwować sobie 90 minut i ściągnąć darmową aplikację "MOVI Guide", która przeprowadziła nas przez całą wystawę i przeczytałą nam informacje, a my mogliśmy się skupić na podziwianiu eksponatów. Pamiętajcie, aby ze sobą wziąć słuchawki do telefonu! 🙂


Tak, to ta sama aplikacja co na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie 😊

Centrum Pieniądza NBP praktyczne informacje:

 

bilety wstępu jest bezpłatny

- parking płatny w pobliskich ulicach Centrum Pieniądza NBP

- zwiedzanie z audio przewodnikiem w postaci aplikacji trwa około 90 minut

- pamiętajcie, aby zabrać ze sobą słuchawki

- aplikacja do ściągnięcia tutaj
- Centrum Pieniądza z dzieckiem zdecydowanie tak, ale Muzeum rekomenduje od 6 roku życia

- Centrum Pieniądza z psem - muzeum nie zezwala na wprowadzanie psów

 

Czy warto odwiedzić Centrum Pieniądza NBP w Warszawie?

 

Naszym zdaniem – zdecydowanie tak! Centrum to wyjątkowe miejsce, które w niezwykły sposób łączy nowoczesność z historią, edukację z rozrywką, umożliwiając zrozumienie świata finansów w przystępny sposób. Niezależnie od tego, czy jesteś turystą, mieszkańcem Warszawy, czy po prostu szukasz nowych inspiracji, to muzeum na pewno spełni Twoje oczekiwania. 😊

 

Centrum Pieniądza NBP jak dojechać?

 

Wszystko zależy od środka transportu i miejsca, z którego wyruszacie. Polecamy skorzystanie z poniższej mapy, aby zaplanować trasę i sprawdzić przewidywany czas podróży. 😊

 

Zobacz również inne Muzea w Warszawie lub atrakcje w Warszawie. Aby ułatwić Wam planowanie, stworzyliśmy mapę atrakcji, wraz z legendą, która wyjaśnia, co oznaczają poszczególne ikonki. Na mapie znajdziecie wszystkie interesujące punkty w pobliżu, warte uwagi. 🙂

 

 

To świetny sposób, by urozmaicić swoją podróż i odkryć jeszcze więcej wspaniałych miejsc!

Jeśli nasz wpis był dla Ciebie przydatny, zainspirował Cię do podróży lub po prostu dostarczył wartościowych informacji, będziemy wdzięczni, jeśli postawisz nam wirtualną kawę! ☕Każda filiżanka to dla nas nie tylko miły gest, ale także wsparcie, które napędza nas do dalszego utrzymania, tworzenia i rozwijania bloga.

Dziękujemy, że jesteś z nami na tej podróży! 😊

Jeśli znalazłeś w tym wpisie ciekawe informacje lub inspiracje do kolejnych podróży, będziemy bardzo wdzięczni, jeśli postawisz nam symboliczną „kawę” ☕. Każdy gest wspiera nas w rozwoju bloga!
 

Dziękujemy, że jesteście z nami na tej wspólnej drodze! 🌍❤️

Strona zrobiona w WebWave.